Svátek má: Lumír

Zprávy

Velikost textu:

Sexuální výchova pro migranty v několika jazykových mutacích

Sexuální výchova pro migranty v několika jazykových mutacích

Německé spolkové Středisko pro výchovu ke zdraví spustilo internetový portál, který poskytuje informace o všech aspektech sexu.

Piktogramy z webového portálu Zanzu
10.březen 2016 - 21:21

Portál není zaměřen na dospívající teenagery, ale na migranty. Příručky o sexu na internetovém portálu Zanzu jsou doprovázeny názornými ilustracemi.

Na portálu jsou otázky a odpovědi ve 13 jazykových mutacích, včetně arabštiny, turečtiny a ruštiny a kdo neumí číst, tak má k dispozici zvukový komentář.

Co je to dobrý sex? Zanzu radí, jak máte mluvit se svým partnerem o sexu.  Zjistěte kde jsou erotogenní zóny ženy? Jak se můžete chránit před pohlavně přenosnými chorobami? Kdy je ten správný čas na první sex? A kde je klitoris?

Tyto a podobné otázky jsou zodpovězeny nově  německým Spolkovým Centrem pro výchovu ke zdraví (BZgA). Portál byl testován lidmi z různých kultur a různých náboženských pohledů a reakce byly velmi pozitivní.

"Lidé, kteří nejsou nebo nežijí v Německu dlouho, zde mají diskrétní a přímý přístup k poznatkům v této oblasti," píše se na webu.

Imám Evropanům: Musíte přijmout novou kulturu!


Kolínský imám: Německé ženy provokovaly oblečením a parfémem 

Pro migranty: Jak se chovat v bazénu? Nešahejte na ženy!


Zájem po takových informacích je nejen v africké a arabské komunitě, kde podobná sexuální výchova ve společnosti je tabu.

Navigace na webu je pomocí piktogramů,  které jsou i některé nechtěně vtipné. Takže piktogram symbolizující pár v misionářské poloze s modrým palcem je "dobrý sex",  stejná dvojice s modrou bankovkou znamená "prostituci".

(rp,prvnizpravy.cz,blick.ch,foto:zanzu.de)