Svátek má: Věroslav

Zprávy

Velikost textu:

Spojené státy platí převaděče imigrantů směřujících do Evropy

Spojené státy platí převaděče imigrantů směřujících do Evropy

Nejhorší uprchlická krize od druhé světové války, odhaduje současnost Brusel. Evropská unie se zdá být připravena přijmout krajní opatření k revizi Schengenské dohody.

Ilustrační foto
25.srpen 2015 - 18:00

Rakouské noviny Info-Direkt píší s odvoláním na zdroje ze speciálních služeb, že Američané platí převaděče  imigrantů do Evropy.

"Víme, že všechny tito průvodci, stejně jako agenti" arabského jara ", jsou dobře vyškoleni a pracují s podporou  Facebooku, Twitteru a Skypu," píše se v článku.

Faktem zůstává, že USA vtáhly  Evropu do války s Kaddáfím, a když padnul plukovník, umyly si ruce a nechaly spojence tváří v tvář chaosu v arabském světě. Jsou to myšlenky principů Leo Strausse, vůdce   amerických neokonzervativců. Doktrína Paula Wolfowitze bývalého šéfa Světové banky a náměstka ministra obrany je stejná: Vláda světa  založená na zničení soupeřů.

"Rostoucí migrační krize uvnitř i za hranicemi EU, může způsobit značné přehodnocení nejen azylové politiky, ale i politiky volného pohybu v rámci EU", uved Stephen Booth, ředitel analytického centra otevřené Evropy.

Německý ministr vnitra Thomas de Maizière řekl pro BBC: "Schengen je v nebezpečí" Vyhlídka na budování hraničních kordonů uvnitř sjednocené Evropy je stále reálnější."

Opravdu je zapotřebí silně přehodnotit fungování Schengenu, zejména s ohledem na stále častěji se objevující zprávy, že nelegálním přistěhovalcům do Evropy pomáhají  dobře organizované skupiny.

Francouzské vydání Boulevard Voltaire v tom vidí americkou strategii. "Poté, co zařídili chaos v Africe a invazi přistěhovalců do Evropy prostřednictvím takových politiků, jako Renzi, Merkelová a Hollande, Američané uvedli do praxe principy Leo Shrause  a strategie ve stylu Wolfowitze".

Pravicoví němečtí radikálové útočili proti azylantům


Evropa čeká na zásadní přehodnocení Schengenu.  Britský The Daily Telegraph připomíná, že Velká Británie je mimo Schengenský prostor  a  David Cameron slibuje zbavit azylanty všech dávek během prvních pěti let pobytu.

Ale Egejské moře a Středozemní moře neblokují policejní kordony. Itálie, Řecka, Španělska a proto sílí tok lidí, kteří přijíždějí do Evropy na lodích, člunech a dokonce i na vorech. Snaží se uniknout válce a chaosu v Africe a na Středním východě.

(rp,prvnizpravy.cz,vesti,foto:arch.)


Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: