Svátek má: Svatoslav

Zprávy

Velikost textu:

Steimeier: Musíme obnovit činnost Rady Rusko-NATO

Steimeier: Musíme obnovit činnost Rady Rusko-NATO

V rozhovoru pro německý deník Frankfurter Allgemeine Zeitung německý ministr zahraničí  Frank-Walter Steinmeier hovořil o situaci na Blízkém východě, terorismu, uprchlících i vztazích s Ruskem.

Frank-Walter Steinmeier, německý ministr zahraničí
19.leden 2016 - 21:23

"Potřebujeme Rusko, a to nejen v souvislosti s nedávným vývojem v Sýrii, kde vojensky Moskava zasahuje,  ale také v souvislosti s evropskými záležitostmi," uvedl Steimeier.

V současnosti podle německého ministra zahraničí je OBSE jedinou organizací, kde Západ spolupracuje s Ruskem a to je málo.

Šéf německého ministerstva zahraničí vyjádřil naději na rychlé obnovení činnosti Rady Rusko-NATO.

"Navrhl  jsem to na posledním zasedání Rady NATO a snažil se oživit myšlenku Rady Rusko-NATO. Bylo trochu nespokojených, ale souhlasů bylo mnohem víc, než jsem očekával. Myslím si,  že časem budeme schopni učinit nabídku k návratu na jednání v Bruselu na úrovni velvyslanců, " řekl Steinmeier.

Steimeier: Pokračujme v Ostpolitice, zrušme sankce proti Rusku!


"Rusko má zájem přispět k hledání politického řešení syrské krize. Kromě toho existují náznaky, že Moskva, po tom všem, nechce za každou cenu udržet Asada u moci, " pokračoval německý ministr s tím, že Moskva má sobavy ze šíření teroristického Islámského státu na jihu Ruska.

"Pokud jde o naplnění minských dohod, v loňském roce se ne všechni podařilo co jsme chtěli.  Ale dobrá zpráva je, že můžeme pracovat na dalších krocích, které jsou založeny na dočasném příměří,"optimisticky dodal Steimeier.

(rp,prvnizpravy.cz,faz,foto:arrch.)