Svátek má: Lumír

Zprávy

Velikost textu:

Tajná zpráva NATO: Ruské letectvo převyšuje v Sýrii sílu aliance

Tajná zpráva NATO: Ruské letectvo převyšuje v Sýrii sílu aliance

Ačkoli Spojené státy veřejně kritizují činnost Moskvy v Sýrii a že i zabíjí civilisty, údaje amerických analytiků ukázaly, že ruské ozbrojené síly si vedou „profesionálně, přesně a efektivně“.

Ilustrační foto
6.březen 2016 - 01:12

NATO poslalo do Sýrie mnohem více letadel než Moskva, ale ruské operace vykazují mnohem vyšší efektivitu vzhledem k vynikající dovednosti pilotů a výkonu vojenské techniky, píše německý časopis Focus s odkazem na tajnou analytickou zprávu NATO.

Dokument uvádí, že 40 ruských stíhaček umístěných v Latakii, plní denně na 75 letů, pokaždé způsobí „přesné a účinné údery" na pozice IS. Přičemž síly NATO, čítající celkem 180 bojových letounů, zničí denně pouhých 20 cílů.

Rusko využívá v Sýrii nejmodernější techniku: například Moskva poslala do Latakie čtyři Su-35, které jsou podle odborníků lepší než většina letadel západní výroby.

Die Welt: Rusku se v Sýrii podařilo nemyslitelné!

Kromě toho při svých výpočtech Moskva využívá informace syrského vzdušného průzkumu a údaje ruských speciálních služeb, které pravidelně dodávají zprávy o strategicky důležitých objektech, píše se v dokumentu.

Analytici tvrdí, že právě ruské operace nutí teroristy prchat  z okupovaných území a vyhnout se kruté „demonstraci síly". Podle NATO však jen 20 procent útoků ruských sil se zaměřuje na IS, ostatní údery směřují na protisadovskou opozici.

(kou, prvnizpravy.cz, focus.de, foto: arch.)