Svátek má: Svatoslav

Zprávy

Velikost textu:

Tak dlouho si chodí Barnevernet pro děti, až se ...

Tak dlouho si chodí Barnevernet pro děti, až se ...

Barnevernet, to už není instituce, ale mezinárodní strašák.Vkrádá se tak myšlenka, že se zde jedná v podstatě o legitimní únosy pod děsivými záminkami nedostatečného vztahu rodiče s dítětem. O zneužívání nezletilců nemluvě.

Z pražské demonstrace proti Barnevernetu
18.leden 2016 - 01:12

A jak už říká i kdekterá  hlava pomazaná, rozjel se tím především skvělý byznys. Protože podle norského právníka Maria Reikerase je už i v jeho domovské zemi tolik odebraných dětí, že se s tím bude muset něco dělat. Co, to je i podle zmíněného právníka otázka, protože byť štrasburský soud v jiném případě odebraného dítěte odsoudil Norsko z porušování lidských práv, nic se nezměnilo a byznys jede dál. V podobě odebraných dvanáct tisíc dětí ročně. Tolik právník Marius Reikeras. Píše v komentáři publicista Petr Štrompf.

Štrompf: Tak dlouho si chodí Barnevernet pro děti, až se....

Případ Evy Michalákové? Jeho konec v nedohlednu, dva synové zatím v pěstounské rodině nadále vyrůstají a co je horší, obraz biologické matky mění se v běhu času v cosi neurčitého. Je to zákonité, kruté, ale je to tak. V případě šťastného konce navrácení dětí zpět matce si mohou připadat vytržené z kořenů, vydatně živených svými pěstouny. Dál raději nedomýšlet, co všechno soudní průtahy, ať už je vina na komkoliv, v duši dětí způsobí. Nicméně právě Eva Michaláková se o možném výsledku tříletého souboje s byrokracií dozví už zhruba na konci února.

Norské soudy prý začaly jednat.Je zatím jen malou útěchou pro všechny matky z různých zemí, že Norsko pod tlakem světové veřejnosti káže sociálnímu úřadu Barneverne aby se trochu umravnil. Což je něco jako pouhé gesto, nikoliv přímý zásah do výkonu činnosti. Takže jedeme dál, ať to pořád sype. Jenomže tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se...Však to znáte. Tak dlouho si bude Barnevernet chodit pro děti, až se...

Právě v tomto ohledu se může stát něco zatím jen málo pravděpodobného. Tedy do doby, než se nějaký frustrovaný rodič rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou. Bude to ve chvíli, kdy rozrazí v Barneverneru dveře se samopalem v ruce...

V Praze a dalších městech proběhla demonstrace proti Barnevernetu

Na demonstraci v Praze před norskou ambasádou vyjádřily desítky lidí nesouhlas s praktikami norského sociálního úřadu (Barnevernet), který jen loni odebral celkem 1665 dětí(!).

Svou účastí tak podpořili Češku Evu Michalákovou, která už déle než 4 roky nesmí být se svými syny. Dále pak slovensko-norský případ malé Maxine, která byla odebrána jako několikatýdenní kojené miminko. A také například rumunsko-norskou rodinu Bodnariů, která má ránu od Barnevernetu ještě velmi čerstvou. Odebrali jim pět dětí, včetně tříměsíčního kojeného miminka, za údajný „křesťanský radikalismus“ (jedna z dcer zpívala ve škole píseň o Ježíškovi).

Protestní akce proti Barnevernetu se během ledna konají v dalších 18 zemích po celém světě. Proběhly už např. v USA, ve Španělsku, v Anglii, v Dánsku, Rusku,...

„Konzultoval jsem tuto věc s velvyslancem Norska v Bruselu a ten mi potvrdil, že vydání dětí na základě mezinárodní smlouvy je jedinou šancí, jak může Eva Michaláková získat své děti zpátky," řekl europoslanec  Petr Mach..

(rp,prvnizpravy.cz,foto:kateřinakašparová)