Svátek má: Jeroným

Zprávy

Velikost textu:

Teroristy Islámského státu urychleně převážejí ze Sýrie do Libye

Teroristy Islámského státu urychleně převážejí ze Sýrie do Libye

Vydání Al-Arab s odkazem na zdroje v britském ministerstvu obrany, uvedlo, že se do Libye urychleně převážejí stovky bojovníků ze Sýrie.

Teroristé Islámského státu
8.říjen 2015 - 18:01

Mezi militanty převažují teroristé Islámského státu. Uvádí se rovněž, že se stažením bojovníků ze Sýrie zabývá proislámská struktura, která nese jméno „Libyjský úsvit“.

Podle novinářů Al-Arab, který vychází v Londýně, bojovníci se přepravují přes takové státy jako Katar a Turecko a Sudán. Publikace sdělila, že jen v posledních dvou dnech na letišti v Tripolisu (Libye) přistála tři dopravní letadla, v nichž se nacházeli bojovníci se zbraněmi a plnou výstrojí, prchající ze Sýrie. Podle některých odhadů  bylo vyvezeno ze Sýrie přibližně 285 bojovníků.

Pokud se tyto skutečnosti potvrdí, lze konstatovat, že hlavní kurátoři teroristů v Sýrii zahájili operaci na zachování jádra terorismu a možného vzniku nových sil mimo Sýrii, kde dnes operují ruská vojenská letadla.

Saudští šejkové vyhlásili Rusku džihád!

Pro přesnost: libyjské hlavní město Tripolis je pod kontrolou skupiny "Libyjský úsvit“, zatímco vláda, kterou uznává Západ, se nachází v Tobruku. Nicméně v zemi, která se stala útočištěm nejrůznějších extremistů, panuje chaos a o moc soupeří více různých ozbrojených frakcí. Část území kontrolují i teroristé Islámského státu. Své domovy muselo opustit více než 400 tisíc Libyjců.

(kou, prvnizpravy.cz, tass.ru, foto: arch.)Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: