Svátek má: Oldřich

Zprávy

Velikost textu:

Tohle fakt Rusy nadzvedlo: Ukrajinský náznak „ruské stopy“ v Bruselu

Tohle fakt Rusy nadzvedlo: Ukrajinský náznak „ruské stopy“ v Bruselu

„Tohle nemůže říkat člověk. To je za hranou lidskosti," reagovala mluvčí ruského ministerstva zahraničí na slova šéfa ukrajinské SBU, který uviděl "ruskou stopu" v teroristických útocích v Belgii.

Maria Zacharová, ruské ministerstvo zahraničí
24.březen 2016 - 18:00

Oficiální představitelka ruského ministerstvo zahraničí Maria Zacharová řekla, že slova vedoucího bezpečnostní služby Ukrajiny Vasyla Gricaka, že by se „nedivil“, kdyby za teroristickými útoky v Bruselu byla „ruská stopa“, jsou „nelidská". A vyslovila upřimnou soustrast těm, „jejichž životy jsou závislé na rozhodnutích těchto nelidí“.

Ruský premiér Dmitrij Medveděv ve svém Facebooku označil ukrajinského šéfa SBU stručně: „Blbec".

Vedoucí prezidentské správy Sergej Ivanov řekl, že jako filolog, musí pochválit premiéra za úspěšné vybrané slovo. Dále uvedl, že podle jeho názoru přichází v úvahu pouze lékařský termín „degenerovaný".

The Nation: Je to snad jasné, ne?! Za všechno může Rusko!

První náměstek výboru obrany Rady federace Franc Klincevič zdůraznil, že „spekulovat nad lidským neštěstím pro politické dividendy je vrcholem ohavnosti". „Ve slušné společnosti by za takové prohlášení dostal šéf ukrajinské bezpečnostní služby doslova do huby, citovala RIA Novosti ruského senátora.

K útoku došlo v úterý ráno, kdy na letišti v Bruselu došlo ke dvěma explozím. Později, k dalším  explozím došlo v bruselském metru. Oběťmi se staly více než tři desítky lidí a dalších více než dvě stovky byly zraněny.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)