Svátek má: Vladislav

Zprávy

Velikost textu:

Tři šíitské jednotky dříve podporované USA, přešly na stranu Asada

Tři šíitské jednotky dříve podporované USA, přešly na stranu Asada

Tři šíitské jednotky, které bojovaly v Iráku proti IS, nyní bojují na jihu a jihovýchodě provincie Aleppo na straně skupin podporujících armádu syrského prezidenta Bašára Asada, uvedl deník Daily Beast s odkazem na americkou armádu.

Bojovníci šiitské skupiny Badr
14.únor 2016 - 22:03

Několik iráckých šíitských jednotek, které byly dříve podporované USA, nyní bojuje v Sýrii na straně Bašára Asada proti syrským rebelům, nynějším americkým spojencům, uvedla publikace The Daily Beast s odkazem na dva zástupce amerického ministerstva obrany.

„Nejméně tři týmy, které úspěšně bojovaly proti IS v Iráku - skupiny Badr, Kata'ib Hizballáh a Asaib Ahl al-Haqq „zapojených do bojů, utrpěly ztráty na jihu a jihovýchodní provincie Aleppo," píše DB.

Die Welt: Rusku se v Sýrii podařilo nemyslitelné!

Přičemž americká armáda potvrdila, že skupina Badr bojuje na straně „dalších iráckých frakcí, které podporuje ruské letectvo, íránští specialisté a všichni ti, co jsou na straně armády prezidenta Bašára Asada".

Odborník Philip Smith z University of Maryland publikaci rovněž řekl, že Írán a ruské letectvo podporuje milice, a to zejména v Aleppu. Zejména je známo, že tým Asaib Ahl al-Haqq má podporu íránské armády.

(kou, prvnizpravy.cz, thedailybeast.com, foto: arch.)