Svátek má: Milena

Zprávy

Velikost textu:

Turecko Kurdům v Sýrii: Opusťte své pozice! Kurdové: Nikdy!

Turecko Kurdům v Sýrii: Opusťte své pozice! Kurdové: Nikdy!

Turecko nemá právo zasahovat do vnitřních záležitostí Sýrie, prohlásilo rezolutně vedení syrské kurdské strany Demokratické unie.

Kurdští bojovníci
15.únor 2016 - 01:13

Vedení strany syrských Kurdů Demokratická unie (PYD v neděli odmítlo požadavek Turecka, aby milice unie  opustili své hraniční pozice v Sýrii, které byly nedávno podrobeny dělostřeleckému útoku turecké armády, řekl vedoucí činitel PYD Salih Muslim Muhammad, uvedla RIA Novosti a odkazem na agenturu Reuters

Podle něj nemá Turecko právo zasahovat do vnitřních záležitostí Sýrie.„Pokud se tak stane, postaví se celý syrský lid proti nim," řekl Muhammad Salih. Poznamenal, že letecká základna, na kterou v sobotu pálila turecká armáda, je pod kontrolou vojenského křídla PYD, která byla předtím obsazena militanty teroristické skupiny Džebhad an-Nusrá."

„Oni (Turci) chtějí, aby tam zůstala Džebhad an-Nusrá, aby se tam dostala jejich vláda?" Položil řečnickou otázku vůdce PYD.

Nová turecká válka proti Kurdům!

Premiér Turecka Ahmet Davutoglu v sobotu požadoval, aby PYD opustiila své pozice na sever od Aleppa. Na otázku, zda PYD odmítne požadavek Turecka, Salih Muslim Mohamed odpověděl: „Samozřejmě." Ankara oficiálně považuje PYD teroristickou organizaci.

Dříve zástupci kurdských Jednotek lidové obrany (KCC) potvrdili, že dělostřelectvo tureckých ozbrojených sil zahájilo palbu na vojenské letiště Minneh v severosyrské provincii Aleppo.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)