Svátek má: Patrik

Zprávy

Velikost textu:

Turecký nacionalista zneuctil pomník obětí koncentráku v Mauthausenu

Turecký nacionalista zneuctil pomník obětí koncentráku v Mauthausenu

Na fotografiii, která se objevila na internetu na pomníku obětí koncentračního tábora v Mauthausenu, stojí  tajemník tureckého kulturního sdružení "Avrasya" Abdurrahman Alpaslan.

Abdurrahman Alpaslan na pomníku v Mauthausenu
16.březen 2016 - 01:13

Abdurrahman Alpasla na pomníku obětí nacistického koncentračního tábora v rakouském Mauthausenu nejenže stojí, ale má zvednutou levou ruku k "vlčímu pozdravu".

Tento pozdrav užívají členové nacionalistického hnutí strany Turecka (MHP), ve kterém malíček symbolizuje Turecko,  ukazováček je islám a prostor mezi nimi je svět, z čehož vyplývá, že turečtí islamisté jednoho dne ovládnou svět.

Vážná obvinění proti Abdurrahmanovi vznesla linecká strana Zelených. Mluvčí Sophia Hochedlingerová uvedal, že Abdurrahman, který je na snímku, je vůdcem "šedých vlků" ve sdružení Avrasya v Linci.

Avrasya je podle rakouských protifašistických organizací jenom krycí organizací "šedých vlků", ultranacionalistů z Turecka, kteří neustále propagandisticky útočí proti Židům, Kurdům a Arménům, stejně jako proti levicovým stranám a jsou také známi jako sympatizanti Islámského státu.

Pod fotografií byla napsána zpráva: ". Abdurrahman A., můj bratr, v Hitlerově koncentračním táboře Zapomeňte na Ameriku a Rusko a Čínu vše pro Turecko."

"Fotografie je naprosto šokující, ukazuje obrovský nedostatek respektu k obětem holocaustu," dodala Sophia Hochedlingerová, mluvčí Zelených.

Erdogan chce změnit Turecko na příkladu hitlerovského Německa

Koncentrační tábor Mauthausen  byla velká skupina nacistických koncentračních táborů, které byly vybudované v okolí vesnic Mauthausen a Gusen v Horních Rakousích, asi 20 kilometrů východně od Lince. I když přesné ztráty na životech v celém komplexu zůstávají neznámé, většina zdrojů je uvádí v rozmezí od 122 766 do 320 000 osob. Tábory Mauthausen-Gusen byly posledními, které byly koncem druhé světové války osvobozeny. 5. května 1945 přišli do tábora Mauthausen vojáci 41. průzkumné jednotky 11. americké obrněné divize.

(rp,prvnizpravy.cz,heute, foto: