Svátek má: Leona

Zprávy

Velikost textu:

Udělala si Merkelová selfie s belgickým sebevražedným atentátníkem?

Udělala si Merkelová selfie s belgickým sebevražedným atentátníkem?

Sociální sítě zaznamenaly podobnost mezi Bruselským teroristou a mladým mužem, který si loni v září udělal s Angelou Merkelovou selfie. Policie se dosud k tomu nevyjádřila.

Ilustrační foto
27.březen 2016 - 20:01

Německá kancléřka Angela Merkel údajně udělala selfie s belgickým sebevražedným atentátníkem. Na sítích se to obějevilo po zveřejnění fotografií teroristy Najima Laachraoui belgickou policií.

Uživatelé Twitter našli překvapující podobnost mezi extremistou a mladým mužem, s nímž byla kancléřka vyfotografována při návštěvě uprchlického tábora. Politička navštívila přijímací středisko migrantů v září loňského roku. Samozřejmě také může jít o jen pozoruhodnou podobu dvou mužů.

Brusel pod útokem teroru: Bomby zabíjely na letišti i v metru!

Je přitom zajímavé, že tato fotografie v minulosti způsobila značnou kritiku. Několik německých politiků odsoudilo obrázek a uživatelé sociálních sítí obvinili Merkelovou z příliš velké lásky k migrantům.

Koncem týdne se oznámilo, že vláda Belgii prodiskutovala otázku začátku bombardování pozic IS v Sýrii. V blízké budoucnosti má země v úmyslu se připojit k mezinárodní koalici k dosažení co největších ztrát islámských militantů.

(kou, prvnizpravy.cz, dni.ru, foto: repro twitter)