Svátek má: Běla

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajina: Kdo platí miliony za Jaceňukovy programy v televizi?

Ukrajina: Kdo platí miliony za Jaceňukovy programy v televizi?

V ukrajinské Národní radě se poslanci začali pídit po tom, kdo vlastně platí pravidelná vystoupení premiéra Arsenie Jaceňuka v televizi v hodnotě 270 tisíc dolarů týdně.

Arsenij Jaceňuk, ukrajinský premiér
22.leden 2016 - 01:12

Každý týden Jaceňuk vystupuje v programu „10 minut s premiérem", který je vysílán na několika hlavních televizních kanálech v zemi, a v něm premiér reaguje na dopisy Ukrajinců a komentuje společensky závažné problémy.

Ovšem vysílání týdenního programu „10 minut s premiérem", stojí více než 7 milionů hřiven (asi 270 tisíc dolarů.). Uvedl to poslanec Nejvyšší rady Sergej Kaplin s tím, že se obrátil s dotazem na vládu ohledně zdroje financování programu předsedy kabinetu, sdělila agentura TASS.

Jaceňuk nemá důvěru obyvatel žádného ukrajinského města!

„Deset minut na osmi kanálech, které vysílají program ministerského předsedy stojí více než sedm milionů hřiven týdně,“ spočítal Kaplin. „Ukázalo se, řečeno jazykym našeho předsedy vlády, že bylo takto „prošustrováno“ zafinancování více než 170 tisíc důchodů."

S požadavkem, kdo je financuje programy s Jaceňukem podal Kaplin odpovídající žádostí vládě. „Obrátil jsem se ke kabinetu s prosbou: Ukrajinci chtějí vědět, kdo a kolik platí za „10 minut s premiérem ", kterého lidé nechtějí v čele země ani vteřinu," řekl poslanec.

(kou, prvnizpravy.cz, tass.ru, foto: arch.)