Svátek má: Drahoslav

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajina si to s Coca-Colou kvůli Krymu vyřídí trestním řízením!

Ukrajina si to s Coca-Colou kvůli Krymu vyřídí trestním řízením!

Ukrajinská generální prokuratura zahájila trestní řízení proti představitelům Coca-Cola a PepsiCo za  zvěřejnění na internetu mapy, v níž byl Krym vyobrazen jako součást Ruska.

Mapa za níž hrozí úředníkům Coca-coly vězení
21.leden 2016 - 22:01

Oznámil to místopředseda ukrajinské Nejvyšší rady Georgij Logvinskij.

„Prokuratura zahájila trestní řízení podle článku. 1, odst. 364-1 trestního zákoníku Ukrajiny," uvedl  Logvinskij na svém Facebooku.

Podle něj je důvodem pro zahájení trestního řízení skutečnost, že se zaměstnanci společnosti Coca-Cola a PepsiCo dopustili „veřejného uznání nelegálního připojení" Krymu a zneužili svoji autoritu.

Jak uvedl, hrozí příslušným úředníků firmy i vězení.


„Krym je ukrajinský, a budeme bojovat o to na všech frontách a na právní na prvním místě," zdůraznil Logvinskij.

Coca-cola si to na Ukrajině odskáče!

Nedávno Coca-Cola Company publikovala na sociální síti Vkontakte ve vánočním přání mapu Ruska bez Krymu. O několik dní později, když Rusové zavrčeli, se společnost omluvila za chybu a zveřejnila novou mapu, na níž byl Krym označen jako součást Ruské federace. Tento krok pro změnu rozpoutal záchvat ukrajinských politiků, kteří vyzývali k zákazu produktů Coca-Cola na území Ukrajiny. Celá situace by byla komická, nebýt zcela vážné ukrajinské reakce.

V březnu 2014 se Krymský poloostrov po referendu a rozhodnutí místních orgánů připojil k Rusku, což na Západě označili za „anexi“. Ovšem je skutečností, že více než 96 procent krymských obyvatel hlasovala pro sjednocení.

(kou, prvnizpravy.cz, facebook.com, foto: arch.)