Svátek má: Státní svátek

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinci jsou připraveni bojovat proti Rusům v Sýrii

Ukrajinci jsou připraveni bojovat proti Rusům v Sýrii

Vojáci ukrajinského dobrovolnické pluku Azov deklarovali svou připravenost jít do Sýrie, vstoupit do koalice vedené USA a bojovat proti ozbrojeným silám Ruské federace. Oznámil to zakladatel Azova Andrej Biletski.

Andrej Biletski, zakladatel Azova
29.listopad 2015 - 01:13

Bojovníci dobrovolnických útvarů jsou připraveni k boji v Sýrii proti ruským ozbrojeným silám. Zakladatel pluku Azov Andrej Biletski to řekl ukrajinské televizi.

„S ochlazení vztahů s Ruskem a že v Sýrii dochází ke střetu ruských a tureckých zájmů, je naprosto logické, že Turecko hledá kontakty s Ukrajinou, jakož i Ukrajina s Tureckem,“ řekl Biletski. „Mohu vás ujistit, že, například Azov může dokonale plnit tuto funkci, vzít svoji cizineckou legii a odeslat ji bojovat za západní koalici, konkrétně do Sýrie. A my bychom se mohli popasovat s Rusy na novém poli, když máme zatím příměří, což by bylo opět dobré pro Donbas."

Zakladatel Azova a kamarád českého europoslance Jaromíra Štětiny zdůraznil, že v tomto případě se jedná o boji proti Rusům v Sýrii.

Ukrajinský politik chválí tureckou armádu

To vcelku zapadá do nálad na Ukrajině, když například šéf ukrajinské Národní bezpečnosti Alexandr Turčynov po sestřelení ruského Su-24 prohlásil, že turecká armáda „jednala profesionálně".

Následně ukrajinský politik a oligarcha Gennadij Balašov vyzval prezidenta Porošenka, aby ocenil  turecké piloty, kteří sestřelili Su-24 v Sýrii, titulem Hrdina Ukrajiny.

(kou, prvnizpravy.cz, rt.com, foto: arch.)Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: