Svátek má: Běla

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinské vnitro prý zahájilo vyšetřování proti Saakašvilimu

Ukrajinské vnitro prý zahájilo vyšetřování proti Saakašvilimu

Vyšetřování začalo v souvislosti s tím, že Michail Saakašvili zveřejnil video s pozicemi ukrajinských zátarasů a mapou v Donbasu. Podle Ukrajinců se na tento "film" vztahuje několik článků trestního zákoníku.

Michail Saakašvili, guvernér Oděsy
11.únor 2016 - 22:02

Ukrajinské ministerstvo vnitra zahájilo vyšetřování v souvislosti s tím, že guvernér Oděsy Michail Saakašvili odhalil ve videu ukrajinské pozice bezpečnostních složek v Donbasu, uvedl oficiální zástupce prezidentské administrativy Ukrajiny pro vojenské operace v Donbasu Andrej Lysenko.

Television News Service (TSN) ukrajinského televizního kanálu  "1 + 1" již dříve oznámila, že Saakašvili zveřejnil na internetu video s pozicemi ukrajinských zátarasů a mapou v Donbasu. Podle zpráv z médií, Saakašvili pořídil video během návštěvy zóny vojenských operací v Donbasu, kde také navštívil vojáky praporu "Storm". Bylo oznámeno, že na videu se demonstruje tajná pozorovatelna, tváře bojovníků, stejně jako operační mapy, vysvětlil velitel.

Špióne, vypadni: Ukrajinská média obvinila Saakašviliho z diverze

"Poslední věc zřejmá: Video z přední linie, které unikly na internet je úplné vzdaní se ukrajinských pozic. To, co je přísně zakázáno novinářům, udělal ne nevýznamný státní úředník. Myslím, že to vojenský prokurátor a kontrarozvědka musí posoudit, a pokud vím, ministerstvo vnitřních záležitostí zahájilo vyšetřování," řekl Lysenko v rozhovoru pro deník Novaja Gazeta.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)