Svátek má: Lenka

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinu zavalí obrovská vlna migrantů z Ruska! předpovídá Turčynov

Ukrajinu zavalí obrovská vlna migrantů z Ruska!  předpovídá Turčynov

Tajemník ukrajinské Národní bezpečnostní rady Oleksandr Turčynov varuje před „kolosální migrační vlnou“ z Ruska na Ukrajinu. Zbídačelí Rusové tak zřejmě zaplaví vzorovou demokracii.

Olexander Turčynov, Rada bezpečnosti Ukrajiny
6.březen 2016 - 20:01

„Přijde čas a budeme čelit obrovské migrační vlně, která může proudit z Ruska na Ukrajinu. Proto jsem přesvědčen, že se nyní musíme dobře zabezpečit, než to dělat post factum," cituje jeho slova Interfax-Ukrajina.

Jak dále uvedl, aby se dalo tomuto scénáři zabránit, je nutné urychlit proces zavedení vízového režimu s Ruskem. Podle něj migraci z Ruska může spustit krize v zemi.

Turčynov rovněž tvrdí, že vízový režim umožní Ukrajině, aby se ochránila před vnikáním na území státu před těmi, kteří budou zapojeni do špionáže a podvratné činnosti.

Turčynov předpověděl rozpad Ruska podle „jugoslávského scénáře"
Rogozin nazval Turčynova debilem - kvůli "špinavé bombě"

Pokud pomineme tradiční paranoiu vedení Ukrajiny, je velmi obtížná představa, že i za podmínek špatné ekonomické situace v Rusku, že budou jeho občané masivně spěchat do země, která sama stojí před bankrotem a zakazuje oficiálně hovořit rusky.

Mezitím jsme svědky pohybu migrantů opačným směrem - z Ukrajiny do Ruska. Podle zprávy OSN z prosince o migraci v Evropě, v první polovině roku 2015 byla většina nových žádostí o azyl podána v Německu - 159 tisíc, na druhém místě v Rusku. - 100 tisíc, zejména lidí, kteří opustili Ukrajinu z důvodu ozbrojeného konfliktu.

Podle ruských údajů se v Rusku nachází 2,6 milionu občanů Ukrajiny, z nichž více než 1 milion lidí pochází z východu země. Dne 1. července 2014 získalo právní postavení uprchlíků v Rusku více než 325 tisíc lidí, donucených k přesídlení z Ukrajiny. To jsou čísla srovnatelná s vlnou uprchlíků z Blízkého východu a Afriky směřující do EU.

(kou, prvnizpravy.cz, interfax.com.ua, foto: arch.)