Svátek má: Běla

Zprávy

Velikost textu:

V Pentagonu se bojí, že S-500 setře z oblohy americké stealthy!

V Pentagonu se bojí, že S-500 setře z oblohy americké stealthy!

V roce 2016 začne Rusko testovat nový raketový systém S-500 Prometheus. Tento komplex překonává schopnosti svého předchůdce - S-400. A který dnes vyvolává vrásky na čele amerických vojenských plánovačů.

Americký stealth bombmardér B-2
4.únor 2016 - 01:06

Vedení Pentagonu se obává, že budoucí ruský systém nebudou schopny překonat ani ta letadla s „neviditelnou“ technologii stealth, píše The National Interest.

Rusko se připravuje na testy prvních prototypů nového protiletadlového raketového systému S-500 generace Prometheus. The National Interest uvádí, že první testy budou zahájeny do konce roku 2016. Předpokládá se, že nová generace zbraní bude uvedena do provozu v roce 2017 a bude součástí integrovaného systému protivzdušné obrany.

Raketový komplex S-400 je schopný v Sýrii zničit jakýkoliv cíl 

Očekává se, že možnosti S-500 budou mnohem větší, než u jejich předchůdců S-400, které jsou nyní nasazeny v Kaliningradu a v Sýrii, píše NI. Prometheus bude moci současně detekovat a napadnout až 10 bojových hlavic balistických raket létajících rychlostí až 7000 metrů za sekundu.
 
Kromě toho nové zařízení bude schopno útočit na cíle ve vzdálenosti 600 kilometrů a v nadmořské výšce 185 kilometrů. To znamená, že S-500 může sestřelit hlavice, které jsou v blízkosti vesmíru.
 
Stejně jako jeho předchůdce, bude mít S-500 vysokou mobilitu, a využívat radarovou síť pro zaměření na cíle, nacházející se ve velké vzdálenosti. Zástupci amerického obranného průmyslu poukázali na to, že i přes škody způsobené rozpadem SSSR, si ruský vojensko-průmyslový komplex zachoval schopnost vytvářet high-tech systémy letecké a protiraketové obrany.
 
Navíc, některé typy zbraní - včetně S-500 - mají takové široké možnosti, že mnozí úředníci Ministerstva obrany Spojených států se obávají, že i letadla s technologií minimální viditelností - jako F-22, F-35 a B-2  ho jen těžko překonají.

(kou, prvnizpravy.cz, nationalinterest.com, foto: arch.)