Svátek má: Ambrož|Benjamín

Zprávy

Velikost textu:

V uzavřené mešitě na kraji Paříže našla policie zbraně

V uzavřené mešitě na kraji Paříže našla policie zbraně

Zbraně, munice, mezi níž byla i munice pro kalašnikovy, propagační militantní video o Islámském státu, byly zabaveny při policejní razii po uzavření mešity na předměstí Paříže.

Ilustrační foto
9.prosinec 2015 - 21:23

Mešita v Lagny-sur-Marne se nachází asi 30 km východně od hlavního města, byla uzavřena ve středu 2. prosince, po velké policejní operaci.

Jedná se o třetí mešitu ve Francii, která byla uzavřena po koordinované sérii útoků ze strany džihádistů v Paříži dne 13. listopadu.

Po sérii útoků v Paříži je asi 130 mrtvých, přes 200 zraněných


Prefekt departementu Seine-et-Marne řekl, "že se našla 7,62mm munice pro kalašnikovy a propagační videa IS" vše bylo nalezeno při prohlídce po uzavření mešity.

Revolver a džihádistické dokumenty byly nalezeny při hledání v bytech správců mešity,  uvedl francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve.

Policie také našla záznam náboženských písní, "kde jsou velebeni mučedníci džihádu spojené s teroristickou organizací Fronta an-Nusrá, syrské pobočky Al-Káidy," dodal prefekt.

Záznamy byly nalezeny mezi učebnicemi pro mladé lidí, kteří nejsou určeny madrasy pro náboženskou školu.

Mohammad Ramdan, představitel místního muslimského sdružení v Lani, kritizoval uzavření modlitebny ve středu 2. prosince, kdy řekl:  "Nechceme nic skrývat".

(rp,prvnizpravy.cz,mignews,foto:arch.)