Svátek má: Ivona

Zprávy

Velikost textu:

Vesti: Ukrajinci se zapsali do historie první rvačkou nad šachovnicí

Vesti: Ukrajinci se zapsali do historie první rvačkou nad šachovnicí

Ukrajinští šachisté se zapsali do historie jako první, kteří se porvali nad šachovnici. Jak uvádí Vesti na prestižním turnaji v Nikolajevu trenér jedné z hráček zbil jejího protivníka kvůli podezření, že pohrdal soupeřkou.

Ilustrační foto
28.březen 2016 - 20:01

Šachový turnaj s názvem Memoriál Nikolaje Šelesta v ukrajinském Nikolajevu skončil skandálem. Jak napsaly ukrajinské Vesti, loni se sešli poslední mistryně Ukrajiny, Anastasia Rahmangulova a jeden z nejsilnějších šachistů Nikolajevy Vladimir Sakun.

21letá Rahmangulova hrála s bílými, nakonec udělala chybu a riskovala ztrátu partie. Sakun si všechno rychle promyslel, a podle svědků začal jen zabíjet čas a dělat nesmyslné pohyby.

Rahmangulovou rozrušila taková nezdvořilost, že ji přispěchal na pomoc její trenér Michael Gerasimeňuk.

Nicméně, jak noviny napsaly, místo dívku zklidnil, vrazil dvě facky Sakunovi.
 
Rahmangulová se později omluvila za svého mentora, který bude diskvalifikován. O ublížení na zdraví již vědí v Ukrajinské šachové federaci.
 
Sakun navštívit lékaře: zaznamenal rozseklé obočí a nos, a porušení kapilár v oku.
 
Jak  řekl deníku zkušený hráč, dobře známý v šachových kruzích, jsou šachisté lidé s horkou krví. Ale pokud si vysvětlují vztah s použitím pěstí, pak nacházejí odlehlé místo mimo klub, kde hrají a trénují. Podle lehké ironie ukrajinského vydání se tento případ zapíše do historie jako první, kde došlo k boji hned při hře šachů, a to na prestižním turnaji.

(kou, prvnizpravy.cz, vesti-ukr.com, foto: arch.)