Svátek má: Vladislav

Zprávy

Velikost textu:

Vojska na jihu Ruska byla uvedena do plné bojové pohotovosti

Vojska na jihu Ruska byla uvedena do plné bojové pohotovosti

Vojska Jižního vojenského okruhu byla uvedena do plné bojové pohotovosti, spolu s nimi také vojáci a síly Černomořské flotily a Kaspické flotily.

Sergej Šojgu, ruský ministr obrany
9.únor 2016 - 18:01
Dnes v pět hodin ráno byla z důvodu prověrky připravenosti pro případy zásahu proti teroristtickým silám a nebo i k odstraňování následků živelních katastrof uvedena do plné bojové pohotovosti vojenské jednotky  Jižního vojenského okruhu.

Velení ruských ozbrojených sil chce zjistit  připravenost těchto vojsk a jejich reakci na náhlé krize.

"Je třeba zkontrolovat součinnost vojsk a připravenost na plnění úkolů řešených vládou a armádou, včetně boje proti teroristickým hrozbám, odstraňování následků přírodních a člověkem způsobených katastrof. Chceme zjistit míru koordinace, rychlost přeskupování sil do nových bojových uskupení vyplývajících ze situace," cituje RIA Novosti ruského ministra obrany Sergeje Šojgu.

Independent: Rusko na západě země buduje tři nové základny

V souvislosti s prověrkami vojsk Jižního vojenského okruhu, byly uvedeny do pohotovosti také vojáci a síly Černomořské flotily a Kaspické flotily. Cvičení námořních vojsk proběhne v souvislosti s prověrkami připravenosti Jižního vojenského okruhu.

"Velitel námořnictva admirál Vladimir Ivanovič bude osobně provádět  kontrolu sil a vojsk Černomořské flotily a Kaspické flotily při námořním cvičení,"řekl Šojgu

(rp,prvnizpravy.cz,ria,foto:arch.)