Svátek má: Julie

Zprávy

Velikost textu:

Vrátí Bavorsko do Rakouska nakonec všechny uprchlíky?

Vrátí Bavorsko do Rakouska nakonec všechny uprchlíky?

Bavorsko vrací denně několik set uprchlíků do Rakouska. Jedná se o migranty,  kteří říkají, že chtějí jít do Švédska. Před dvěma týdny, ale Švédsko uzavřelo své hranice.

Ilustrační foto
13.leden 2016 - 01:12

Jde o důsledné uplatňování takzvané Dublinské úmluvy, uvedl mluvčí bavorského policejního  ředitelství v Mnichově. V souladu s Dublinskou úmluvou musí být uprchlíci přijati, kontrolováni a zadrženi v první zemi, kterou vstupují do EU. Migranti nesmí žádat o azyl ve více zemích EU a tak jestli chtějí do Švédska jsou potom vráceni do země vstupu a tou je Rakousko.

Více než polovina Švédů chce omezit příliv emigrantů do země


Důsledně vzato, by spolková policie mohla vrátit všechny příchozí migranty do Rakouska. Výjimkou je Řecko kde Německo vzhledem k hospodářské situaci netrvá na důsledném plnění Dublinské úmluvy.

Ale Rakousko podle článku v  Die Presse odmítá brát zpět uprchlíky, kteří říkají, že jen chtějí použít Rakousko jako tranzit k dalším hraničním přechodům. Mluvčí rakouského ministerstva vnitra  uvedl, že nejde o žádný automatismus, vždyť každý používá tranzit přes Rakousko.

Jsem uprchlík, žádný pas nepotřebuji, přece mne pozvala paní Merkelová


Během prvních deseti dnů bylo hlášeno 25.000 migrantů, kteří přes Slovinsko cestovali do západní Evropy.

(rp,prvnizpravy.cz,deutscheswirschaftnachrichtens,foto:arch.)