Svátek má: Milena

Zprávy

Velikost textu:

Výroba známých kalašnikovů se přesunula na Floridu

Výroba známých kalašnikovů se přesunula na Floridu

Společnost Kalashnikov USA, která i po uložení sankcí v roce 2014 vůči Rusku, nadále produkuje slavnou zbraň ve Spojených státech, jenom se výroba přesunula na Floridu.

Známé kalašnikovy
30.leden 2016 - 01:11

V tomto americkém státě jsou mírnější zákony, které zajistí dobrý prodej zbraní,tvrdí CNN. Ale ceny ještě vzrostly v důsledku přetržení vztahů s významným producentem ruských AK.

Kalašnikov AK-47 se začal vyrábět před 69 lety v chladné Moskvě. Ale nyní se brzy začne vyrábět na slunné Floridě.

Společnost dovážela automatické pušky Kalashnikov USA  až do roku 2014,  to znamená do doby než prezident Obama uvalil sankce proti Rusku. Potom americká společnost přerušila veškeré styky s Ruskem a začala vyrábět AK-47 v Pensylvánii. Nyní se produkce přesunula na Floridu z důvodů zatím neznámých.

Neberte nám zbraně! Rozjela se petice. A pěkně roste
 
Společnost Kalashnikov USA se prezentuje jako americký výrobce značkových zbraní. Založení značky sahá až do éry Stalina v Sovětském svazu a název pochází ze jména jeho vynálezce - Michail Kalašnikov - a ze začátku roku výroby - 1947. Kopie AK-47 jsou vyráběny v různých zemích, ale v očích skutečného  amerického sběratele je jenom tehle pravý a proto se začátkem sankcí cena vyskočila nahoru.
 
Tato zbraň je oceňována pro dlouhou životnost a spolehlivost. V současné válce v Afghánistánu američtí námořníci zajaliTalibance, který vlastnil AK-47 z roku 1954.

(rp,prvnizpravy.cz,cnn,foto:arch.)