Svátek má: Svatopluk

Zprávy

Velikost textu:

Vyšetřovatelé zvažují tři verze havárie Boeingu v Rostově (VIDEO)

Vyšetřovatelé zvažují tři verze havárie Boeingu v Rostově (VIDEO)

Letadlo Boeing 737-800 letící z Dubaje do Rostova na Donu spadlo za snížené viditelnosti vlevo od přistávací dráh. Na palubě letadla bylo 55 cestujících a sedm členů posádky. Všichni zemřeli.

Z místa havárie
19.březen 2016 - 18:05

Vyšetřovací výbor Ruské federace zvažuje tři hlavní verze havárie. Jedná se o technické selhání, nepříznivé povětrnostní podmínky a chybu posádky. Oznámil to oficiální zástupce vyšetřovací komise Vladimir Markin.

"Předpokládáme různé verze toho, co se stalo, včetně chyby posádky, technické závady letadla, špatného počasí a další faktory. Vyšetřování pokračuje, "uvedl Markin.

Zástupce operačního velitelství ministerstva pro mimořádné situace oznámil, že byla nalezena druhá černá skříňka z místa havárie Boeingu letecké společnosti Flydubai.

"Ve 12:10 bylo potvrzeno objevení druhé černé skříňky", řekl zástupce ministerstva.

Většina cestujících na palubě havarovaného letadla Boeing letecké Flydubai, byli obyvatelé regionu Rostov."Podle předběžných údajů o počtu cestujících jich je 40 z regionu Rostov, včetně 28 osob z Rostova na Donu, 4 osoby z Novočerkasku, 4 osoby z Bataysk, 2 lidé z Azovského oblasti, jedna osoba z Oktyabrsky čtvrti města a Novoshakhtinsk " cituje RIA Novosti tiskovou zprávu.

(rp,prvnizpravy.cz,ria,foto:arch.)