Svátek má: Svatopluk

Zprávy

Velikost textu:

Vzkaz z neuzavřeného Pražského hradu pro důchodce Schwarzenberga

Vzkaz z neuzavřeného Pražského hradu pro důchodce Schwarzenberga

Mluvčí prezidenta ČR Jiří Ovčáček druhé březnové pondělí na setkání s médii stejně jako hlava státu na závěr návštěvy Karlovarského kraje popřeli tvrzení Karla Schwarzenberga, že je Pražský hrad uzavřený.  Co mu vzkázali?

Karle, Karle, už pouštějí důchodce ...
15.březen 2016 - 21:21

Důvod k tvrzení, že byl Pražský hrad z bezpečnostních důvodů uzavřen,  měl bývalý  předseda TOP 09 a Zemanův protikandidát na prezidenta Karel Schwarzenberg zrovna jako na potvoru  v den, kdy významné  místo Čechy  navštívilo na osmnáct tisíc lidí.

Miloš Zeman tuto skutečnost sdělil na setkání s medii po ukončené návštěvě Karlovarského kraje, když odpovídal na otázku,  zda-li ví, že žáci cestující do Prahy v havarovaném autobusu mířili právě na Pražský hrad. Prezident po projevení účasti se zraněnými zavtipkoval, že snad nikdo z havárie nebude podezřívat Pražský hrad a mimochodem dodal, že jej právě bývalý předseda TOP 09 osočil, že nechal uzavřít Hrad. "A to nebyl v převráceném autobusu," dodal prezident k dobru.

TOP 09 má dva předsedy: Čestného a Kalouska

"Tímto mu adresuji pozvánku na prohlídku Pražského hradu za zlevněné důchodcovské vstupné," poznamenal o pár dnů později ke Schwarzenbergovi  Jiří Ovčáček a opět oznámil, jaká v den kritiky byla návštěvnost Hradu .

Karel Schwarzenberg poté se snažil celou přestřelku vysvětlil tak, že šlo o  nepřesné vyjádření. „Napsal jsem, že byl uzavřen, ale myslel jsem tím, že byli všichni u vstupu legitimováni, a to byli," prohlásil pro nějaké novináře a jedním dechem dodal, že  zná Pražský hrad coby kancléř velice dobře, neboť jej  několik let spravoval a  pozvánku nepřijme.

Ostatně jak Miloš Zeman tak i jeho protikandidát na prezidenta mohou coby muži ve zralém věku využívat spoustu výhod. Třeba mohou po metropoli  jezdit zdarma pražskou hromadnou dopravou na pouhý občanský průkaz a nepotřebují k tomu ani novou legitimaci, kterou primátorka Krnáčová nazvala lítačkou. To však je zase jiný příběh ...

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: Petr Skála)