Svátek má: Běla

Zprávy

Velikost textu:

Washington pokračuje v likvidaci ruského obranného potenciálu

Washington pokračuje v likvidaci ruského obranného potenciálu

Spojené státy pokračují v destabilizaci ruského obranného systému, v současnosti je narušena vojenská rovnováha, proto Rusko nemůže přistoupit na jednání o dalším jaderném odzbrojování, uvedl  Sergej Ryabkov, náměstek ministra zahraničních věcí RF.

Sergej Ryabkov, náměstek ministra zahraničních věcí RF
10.únor 2016 - 18:00

Americký ministr John Kerry vyzval Ruskou federaci  k dalšímu jednání o snížení jaderných arzenálů obou mocností.

Dialog k dalšímu odzbrojení mezi Moskvou a Washingtonem není možný, odpověděl  náměstek ruského ministra  zahraničí Sergej Ryabkov. Vysvětlil, že je to způsobeno "pokračující destabilizací vojenské rovnováhy ve prospěch  Washingtonu.

To vyplývá z "vytvoření globálního systému protiraketové obrany, pokračování vývoje takových zbraní, schopných způsobit  údery bez použití jaderných zbraní ale s ničivou silou, která se rovná rozsahem těmto zbraním."

Ryabkov poznamenal, že jednání mohou pokračovat, pokud budou v úvahu vzaty také zájmy a priority Ruska, "to znamená  vytvoření situace, která zajišťuje stejnou bezpečnost pro všechny a posilování společné bezpečnosti na základě svrchovanosti států" .

Americká média: Nové ruské rakety jsou schopné sestřelovat družice!

Kromě toho, Rusko považuje za nutné zapojit všechny státy vlastnící jaderné zbraně do dialogu o jaderném
odzbrojení. "Národy, které mají takový potenciál  musí  pochopit, o čem to je. Platnost dvoustranné rusko-americké dohody je nastavena na vyrovnaný vojenský potenciál, "řekl Ryabkov.

Podle Ryabkova, Washington "již dlouhou dobu vyvíjí úsilí s cílem oslabit obranný a vojensko-průmyslový potenciál Ruska prostřednictvím své sankční politiky."

Náměstek ministra uvedl, že výzva k vzájemnému snížení  počtu jaderných zbraní  v současnosti  nemá politickou logiku.

(rp,prvnizpravy.cz,dw,foto:arch.)