Svátek má: Květoslava

Zprávy

Velikost textu:

Washington Times: Objekty IS, které nechtějí USA bombardovat

Washington Times: Objekty IS, které nechtějí USA bombardovat

Zpravodajské služby znají přesnou polohu mediálních center IS, v nichž se vytváří extremistická propaganda skupiny, napsaly noviny. Bílý dům však v žádném případě nespěchá, aby udeřil na tyto objekty.

Ilustrační foto
19.prosinec 2015 - 01:12

Americká rozvědka má k dispozici mapu s přesnými souřadnicemi center, v nich se vytváří „sofistikovaná" propaganda skupiny Islámský stát, tvrdí Washington Times s odvoláním na anonymní zdroje.

Podle některých zpráv, se mediální centra IS nachází na území ovládaném teroristickou skupinou. Nicméně, uvedl zdroj Washington Times, v Obamově administrativě se vedou „ostré spory" o tom, zda by měly být bombardovány.

Podle vydání, se mediální centra IS nacházejí v oblastech s obytnými budovami, a Bílý dům nechce zaútočit na tyto objekty, neboť se drží strategie minimalizace civilních obětí. Příkladem je  „velitelství mediálních jednotky" IS nedaleko Aleppa. Vzhledem k tomu, co řekli uprchlíci novinám, jedná se o „dvoupodlažní dům v obytné čtvrti plný špičkového zařízení".

Forbes: Všude tam, kde USA zasáhly, tak to končí katastrofou!

Kromě toho, pokud by byly zničeny mediální centra, tajné služby by ztratily možnost jejich dalšího zkoumání, uvedl článek. V Bílém domě se domnívají, že by se měly i nadále sledovat tyto subjekty, aby se lépe pochopily principy fungování skupiny a jejích mediálních podniků.

Zároveň však Spojené státy sázejí na blokaci extremistických materiálů na internetu a na kontrapropagandu proti IS, distribuovanou prostřednictvím partnerů v různých částech světa. Kritici nicméně poukazují na to, že USA špatně financují toto úsilí, zatímco mediální centra, která produkují nejvlivnější propagandistické materiály IS zůstávají nedotčena.

(kou, prvnizpravy.cz, washingtontimes.com, foto: arch.)