Svátek má: Kristýna

Zprávy

Velikost textu:

WikiLeaks se vysmála zprávě amerických zpravodajských agentur

WikiLeaks se vysmála zprávě amerických zpravodajských agentur

WikiLeaks se vysmála zdrojům informací, na nichž se zakládá zpráva americké rozvědky o ruské intervenci do amerických voleb.

Ilustrační foto
8.leden 2017 - 20:01

„V odtajněné zprávě o „útocích ruských hackerů“ je zajímavá klauzule, podle níž byla sestavena na základě televizních pořadů a tweetů,"
ironicky poznamenala organizace.

WikiLeaks tak komentovala odstavec, v němž se uvádí, že autoři dokumentu se zabývali analýzou chováním „politiků loajlních Kremlu, státními sdělovacími prostředky a prokremelských účastníků v sociálních sítích".

WikiLeaks navíc uvedla, že zveřejněná zpráva amerického rozvědky o „ruské intervenci" do voleb není v rozporu s tvrzením, že její informátoři nejsou spojeni s žádným státem.

"Nic v dnes zveřejněné zprávě amerických zpravodajských služeb není v rozporu s naším závěrem, že zdroje WikiLeaks spojené s informacemi o volbách, nemají žádný vztah ke státům,“ oznámila suše organizace v mikroblogu na Twitteru.

Předtím americké tajné služby přišly s informací, že údajně nalezly zprostředkovatele mezi Ruskem a WikiLeaks, kteří předali k publikaci dokumenty americké Demokratické strany.

Wikileaks: Únik e-mailů provedl "insider" demokratů, ne Rusové!

V říjnu úředníci zpravodajské komunity USA tvrdili, že „ruští hackeři" byli za kybernetickými útoky proti volebnímu systému země. Později CIA prostřednictvím médií obvinila Rusko z nabourávání serverů Demokratické strany, aby pomohlo Donaldu Trumpovi, který vyhrál prezidentské volby 8. listopadu. Nyní v odtajněné zprávě NSA, FBI a CIA se rovněž tvrdí, že za útokem na servery Demokratickou stranu stál Vladimir Putin. Důkaz ruského zapojení do útokům hackerů, jejichž cílem je ovlivnit výsledek prezidentských voleb, americké orgány neprokázaly. Ruské úřady popírají taková obvinění.

(kou, prvnizpravy.cz, twitter.com, foto: arch.)