Svátek má: Slavomír

Zprávy

Velikost textu:

WP: Rusko v Sýrii nadále postupuje a Obama sedí s rukama v klíně

WP: Rusko v Sýrii nadále postupuje a Obama sedí s rukama v klíně

Postup syrských vládních vojsk s podporou Ruska a Íránu do Aleppa a na rebely ovládanou silnici, která spojuje město s Tureckem, hrozí, že "padnou veškeré naděje na přijatelný konec občanské války v Sýrii," píše Washington Post.

Barack Obama, americký prezident
12.únor 2016 - 01:11

Obamova administrativa se chová jako "vzor pasivity a morální dezorientace. Prezident Obama mlčí ministr zahraničí John Kerry jenom přečetl nahlas rezoluci číslo 2254 a myslí si, že nějak přiměje Rusko, aby změnilo své chování, " píše se v článku Washington Post.

Kerrymu se klade za vinu, že nejen kritizuje Moskvu, ale stejně i syrskou opozici pro odmítnutí účastnit se ženevských rozhovorů. Zdroje z ministerstva zahraničí naznačují, že Rusko a Írán by byly ochotny podpořit příměří, a to se nestalo jen proto, že opozice si nesedla k jednacímu stolu. Tyto argumenty podle  Washington Post jsou  "absurdní a sobecké, téměř všem je již delší dobu jasné, že Putinův režim nechce  příměří, ale vojenské vítězství nad rebely, kteří jsou podporováni ze Západu.

Lavrov: Rusko nezapomene turecké napomáhání teroristům!

V současné době  je během ženevských rozhovorů vyvíjen tlak na snížení podpory rebelů s cílem přimět je, aby se zúčastnili rozhovorů. Spojené státy vytvořily podmínky pro tento vojenský debakl. Obama, který předpovídal, že Rusové utonou v "bažině",  nyní vidí jak Putin zničí jakéhokoliv  "teroristu", který je v opozici k Assadovu režimu.

John Kerry připustil minulý týden, že Moskva by ho mohla "ukolébat diskusí v zájmu diskuse ale s cílem pokračovat v bombardování," a dodává," uvidíme v několika příštích dnech."

(rp,prvnizpravy.cz,washingtonpost,foto:arch.)