Svátek má: Anna

Zprávy

Velikost textu:

Zděšení Australané: Americká stíhačka F-35 se nevyrovná ruské T-50!

Zděšení Australané: Americká stíhačka F-35 se nevyrovná ruské T-50!

Americká stíhačka F-35, jejíž náklady na vývoj a modernizaci dosáhly 400 miliard dolarů, má nižší manévrovatelnost a nemůže se vyrovnat potenciálnímu konkurentovi v bitvě – ruské stíhačce T-50.

Ruská stíhačka páté generace T-50
13.srpen 2015 - 18:01

Australští odborníci se obávají výsledku možného střetu amerických F-35 s posledním ruským bitevnikem páté generace T-50, uvedl zneklidněně populární australský zpravodajský web News.com.au.

V současné houstnoucí mezinárodní situaci, kdy je svět na pokraji nové studené války, mnohá média srovnávají možnosti ruské a západní vojenské techniky.

„Můžou se australské F-35 americké výroby vypořádat s ruskou stíhačkou T-50?" ptá se autor článku. „Možná ne. Soudě podle videa, ukazující schopnosti ruského bitevníku, výrazně převyšuje ovladatelnost F-35."

Indové na stíhačkách Su-30 utřeli nos britským Typhoonům

Podle autora je T-50 „nejnovější inkarnací ruské doktríny využití bojového letectva". Navíc, úspěch moderních ruských letadel prokázali indičtí piloti na stíhačkách ruské výroby Su-30, kteří v průběhu bojového výcviku nedali šanci britským stíhačkám Typhoon (12-0 ve prospěch indických pilotů), píše australský server.

Autor také cituje varovnou zprávu amerického testovacího pilota, který poznamenal, že nová F-35, jejíž náklady na rozvoj a modernizaci dosáhly 400 miliard dolarů, má mnoho problémů a ustupuje parametrům stíhačky F-16D, aktivně působící v 80. letech.

Přes četné senzorové systémy a moderní avioniku, a přes tvrzení výrobce Lockheed Martin, že se jedná o letoun, který bude zasahovat své cíle na dálku, jediný motor F-35 nestačí, aby se vyhnul střetu nebo rychle zvýšil akceleraci a unikl, píše News.com.au.

(kou, prvnizpravy.cz, news.com.au,foto: arch.)


Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: