Svátek má: Julie

Zprávy

Velikost textu:

Žerty stranou aneb proč musí mít ministr financí ochranku?

Žerty stranou aneb proč musí mít ministr financí ochranku?

Občas zaznějí od politiků při besedách s novináři žertovné příběhy,  vzpomínky, humor, vtipy i kruté žerty,  které  glosují a komentují aktuální dění. Tady jsou některé z nich .

Nemáš tam nějakou psimu?
10.leden 2016 - 01:02

Vypráví se už dlouho, že jednou náměstek  dejme tomu třeba současné ministryně nebo předchozích ministrů  školství jel  taxíkem a když  před vystoupením platil za cestu,  taxikář mu při vracení peněz povídá: "Ať se vám daří, pane náměstku."  Z taxíku vystupující muž se zarazí a překvapivě se řidiče optá: "Vy mne znáte?"   "Jo, dříve jsem učil na základní škole, ale se svým platem jsem neuživil rodinu, tak jsem se dal na taxikaření," zní vysvětlení.

Překvapený ministerský úředník krátce poté vstoupí do obchodního domu, kde se chystá vybrat si  v sektoru ryb a mořských darů  nějakou pochoutku. Když se rozhlíží, tak jej prodavač osloví: "Dobrý den pane náměstku, co si vyberete?"  "Vy mne znáte?" ptá se vysoký státní úředník prodavače ryb.  "Ano, znám vás. Učil jsem na zdejší střední škole, ale neuživil jsem rodinu  a protože jsem rybář a rybám rozumím, přijali mne sem, kde zakazníkům  pomáhám vybírat ryby a zabalím jim je, když se pro nějakou rozhodnou. Vy\ si vyberete jakou?"  zní další vysvětlení.

Náměstek je zcela vyděšený a tak rychle opustí supermarket, ale hned u východu mu vrazí do ruky letáček mladý muž se slovy: "Zkuste si přečíst výhody našeho spoření, pane náměstku!"   "Neříkejte jste, že jste  také učil?" ptá se úředník rozdavače letáků.  "Ale kdepak učil, pane náměstku. Já stále učím, ale mám zrovna velkou přestávku, tak si takhle přivydělávám, abych uživil rodinu" odpověděl úředníkovi mladý učitel.


"Víš, co musí bývalý ministr financí Kalousek udělat, aby měl  alkoholu v krvi jen 0,8  promile?" ptá se jeden politik druhého.  "Asi musí vypít nejméně čtyři piva," odhaduje ten druhý. "Ale kdepak. Musí dva dny nechlastat," dozví se odpověď na hádanku od rozesmátého poslance ten druhý.


"Víš, proč současný ministr financí   potřebuje ochranku?" ptá se jeho předchůdce jiného ministra. "Protože mu vyhrožují, že jej zmlátí zato, že chce, aby lidi platili daně, " hádá  dotazovaný.  "Ale vůbec ne. Ochranku musí mít Babiš, protože nám může být ukradený," řechtá se dlouholetý politik.

Prvnizpravy.cz už žertovali a napsaly ...

Žerty stranou aneb ale já nic neumím, já jsem politik