Svátek má: Vladislav

Zprávy

Velikost textu:

Znásilnění školačky migranty v Berlíně uvedlo její krajany do varu

Znásilnění školačky migranty v Berlíně uvedlo její krajany do varu

Němci - přistěhovalci z Ruska a dalších zemí bývalého Sovětského svazu uskuteční 23. ledna v Berlíně u rezidence německé kancléřky protestní akci pod heslem „Jsme proti násilí."

Ilustrační foto
21.leden 2016 - 18:01

Cílem je upozornit nejen na četné případy sexuálního a jiného zneužívání německých žen uprchlíky a migranty po celém Německu. „Zejména se jedná o ochranu 13leté školačky Lisy, znásilněné skupinou migrantů v posledním týdnu v Berlíně", píše se v prohlášení na internetových stránkách Mezinárodního konventu ruských Němců.

Jsou pobouřeni flagrantním zneužitím 13leté dívky z rodiny ruských Němců, a rovněž chováním úřadů. Navzdory skutečnosti, že na internetu je video s přiznáním násilníků, úřady případ uzavřely.

Jak napsalo několik německých médií, které se odvážíly hovořit o tomto problému, znásilnění ruské dívky úřady ututlaly, aby nedošlo k šíření paniky.

V rozhovoru zveřejněném na webu Komsomolskaja Pravda, předseda Mezinárodního konventu ruských Němců Genrikh Grout řekl, že budou bojovat za spravedlnost. Podle Groteho byli v této monstrózní historii zastrašováni jak dívka, tak její rodiče, a informacích v ruských médií o této tragédii se hovoří výlučně jako „propagandě".

Nedávno bylo oznámeno, že dívku jdoucí ze školy zatáhl migrant podvodem do pracovníka vozu, kde na čekali další dva. Dítě bylo převezen do bytu a drženo asi 30 hodin. Následně ji znásilnilo několik mužů, a pak byla vyhozena na ulici.

„Všechno je to skutečně pravda, a policie nyní dělá hloupé a směšné pokusy zakrýt tuto situaci,“ uvedl Grout. „Zastrašili dívku i rodiče. A to za mlčení médií. Je tu jen zeď. Vidíte, jak je silná ona politická korektnost!“ uvedl pobouřeně s tím, že se tedy obrátili na jinou stranu – na sociální sítě a posílání mailem.

Erotické hrátky v Kolíně vyděsily německou vládu

Grout říká, že dítě bylo pod nátlakem policie tři hodiny bez rodičů a právníka, a bylo nuceno podepsat papír, že to bylo dobrovolné. Její matce a otci hrozí zbavením rodičovských práv, i když se jedná o spořádanou rodinu, která není chudá. A ta byla nucena učinit hroznou volbu – nechtějí s nikým komunikovat a zakázali zbytku rodiny o tom mluvit.

V blízké budoucnosti, poznamenal Grout, se rodiče musí setkat s právníkem a vybudovat strategii. Možná, že se pak odváží mluvit s médii. Lisa je traumatizována a po zločincích nikdo nepátrá.

Mezinárodní konvent ruských Němců tvrdí, že provede důkladné vyšetřování skandální skutečnosti, a v každém případě podpoří oběť a její rodiče. Kromě toho se organizace bude obracet na orgány v Berlíně s žádostí, aby vytvořily veřejné bezpečnostní skupiny na ochranu školních dívek.

(kou, prvnizpravy.cz, vesti.ru, foto: arch.)